دوشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۷
خانه / مسابقه / سوالات روز دوم مسابقه پیک سپاهان
inششdex

سوالات روز دوم مسابقه پیک سپاهان

سلام
روزتون بخیر
امیدواریم روز اول عید به شما خوش گذشته باشه.اولین مسابقه ما چند سوال ساده تست هوشه دقت کنید و پاسخ بدید.

۱-     سه نفر برای خرید ساعتی به یک ساعت فروشی مراجعه میکنند.قیمت ساعت ۳۰ هزار تومان بوده و هر کدام نفری ۱۰ هزار تومن پرداخت میکنند تا آن ساعت را خریداری کنند. بعد از رفتن آنها ، صاحب مغازه به شاگردش میگوید قیمت ساعت ۲۵ هزار تومان بوده است. این ۵ هزار تومان را بگیر و به آنها برگردان. شاگرد ۲ هزار تومان را برای خود بر میدارد و ۳ هزار تومان باقیمانده را به آنها برمیگرداند. (نفری هزار تومان) حال هر کدام از آنها نفری ۹ هزار تومان پرداخت کرده اند . که ۳*۹ برابر ۲۷ میشود این مبلغ به علاوه آن ۲ هزار تومان که پیش شاگرد است میشود ۲۹ تومان هزار تومان باقیمانده کجاست ؟

 

الف) از رموز ریاضی است.

ب) نحوه محاسبه اشتباه‌است

ج) سوال اشتباه است

د) هیچکدام

 

۲-     خانمی عاشق رنگ قرمز است و تمام وسایل او به رنگ قرمز است. او در آپارتمانی یک طبقه که قرمزرنگ است، زندگی می کند. صندلی و میز او قرمزرنگ است.تمام دیوارها و سقف آپارتمان قرمزرنگ هستند. کفپوش آپارتمان و فرش ها نیز قرمزرنگ هستند.تلویزیون هم قرمز رنگ است. سریع پاسخ دهید که پله‌های آپارتمان چه رنگی هستند؟

 

الف) قرمز

ب) سفید

ج) هیچکدام

د) آبی

 

۳-     پدری را به همراه پسرش که در حادثه رانندگی مجروح شده بودند، به بیمارستان می برند. پدر در راه بیمارستان فوت می کند ولی پسر را به اتاق عمل می برند. پس از مدتی دکتر می گوید من نمی توانم این شخص را عمل کنم، به علت اینکه او پسر من است. آیا به نظر شما این داستان می تواند صحت داشته باشد؟

الف) خیر

ب) بله

۴-     هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند ، بازمانده ها را کجا دفن می کنند ؟

الف) ایران

ب) ترکیه

ج) تفکیک می‌کنند

د) هیچکدام

درباره ی مدیریت سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-->